Úvodní strana » Soubory školy » Školní kapela

Školní kapela

Úvodní strana » Soubory školy » Školní kapela

Jednou z možností, jak se naučit souhře s dalšími muzikanty je hra v kapele. Snažíme se zde položit základy pro hru různých žánrů, nejčastěji však folk, rock a pop.

Správným motorem každé kapely jsou hráči na akustickou či elektrickou kytaru, basovou kytaru, klávesy, bicí. Dále se pak kapela neobejde bez výrazného hlasu zpěváka či zpěvačky a v neposlední řadě ani bez zdatných hráčů na sólový nástroj. Proto jsme na naší škole sestavili kapelu, která by vychovávala muzikanty schopné alespoň v základní podobě tyto posty zastat.

Klademe zde důraz na samostatnost, snahu naposlouchat  si a zpracovat svůj part, na respekt vůči ostatním spoluhráčům a společnou souhru.

Žáci se zde seznamují s prací s aparaturou, jak si nastavit zesilovací techniku a jak s ní zacházet. Učíme se hrát podle akordových značek, pracujeme s tabulaturou i notovým zápisem.

Taková praxe je pro žáky ZUŠ velice cenná, zvláště pak, chtějí-li si později zakládat vlastní kapely, může být tato zkušenost vynikajícím odrazovým můstkem.

Marie Španihelová, vyučující pedagog hry na bicí nástroje a vedoucí školní kapely

Školní kapela

Domů
Galerie